IDC: Téměř každý třetí prodaný server v regionu CEMA je virtualizovaný

V oblastech Blízkého Východu a Afriky dosahuje podíl virtualizovaných serverů podobné výše jako v západní Evropě. Oblast střední a východní Evropy zaostává.

IDC: Téměř každý třetí prodaný server v regionu CEMA je virtualizovanýSpolečnost IDC uvádí, že v prvním čtvrtletí 2014 narostl v regionu CEMA (střední a východní Evropa, Blízký Východ a Afrika) podíl vrtualizovaných jednotek na celkovém objemu prodaných serverů o 5 procentních bodů. Dosáhl tak dodnoty 32 %

Navzdory celkovému 4,7% poklesu trhu serverů ve sledovaném období došlo na rozvojových trzích regionu CEMA k 11,5% nárůstu prodeje virtualizovaných jednotek ,“ uvedl Mohamed Hefny, analytik IDC pro oblast systémů a infrastruktury.

Dodal, že tato skutečnost reflektuje rozšíření využívání virtualizace ke konsolidaci infrastruktury, která umožňuje, aby na menším počtu serverů běželo více virtuálních strojů.

Společnost dále uvádí, že ve srovnání se západní Evropou se virtualizace na trzích v oblasti střední a východní Evropy rozvíjí pomaleji. Způsobeno to má být velkou základnou starých serverů spolu s rozšířeným používáním jednosocketových tower serverů pro nekritické aplikace.

Naopak v oblasti Blízkého Východu a Afriky je míra virtualizace srovnatelná se západní Evropou.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře