IDC: Telekomunikace a veřejné služby potáhnou růst IT investic v našem regionu

O růst regionálního trhu IT a digitalizace se postará několik vertikál v čele s operátory a poskytovateli veřejných služeb. V oblasti služeb budou hrát výraznou roli veřejný a finanční sektor, softwaru má zase dominovat průmysl.

IDC: Telekomunikace a veřejné služby potáhnou růst IT investic v našem regionuSpolečnost IDC ve své nejnovější analýze IT investic v regionu střední a východní Evropy (CEE) hovoří o silném růstu nákupů v segmentech telekomunikací a veřejných služeb. Tyto dvě oblasti mají v roce 2018 investovat bezmála 11,69 miliardy dolarů.

Co víc, kombinované investice těchto dvou segmentů mají v období do roku 2021 růst o 5,3 % ročně. Podle IDC budou firmy z těchto vertikál představovat tahouny digitální transformace v celém regionu. Jejich přínos má být patrný zejména v oblasti hardwaru.

Pokud jde o IT služby, hlavními investory mají být organizace z veřejného a finančního sektoru, ale telekomunikace a veřejné služby budou podle IDC následovat hned po nich. Oblast softwaru mají naopak ovládnout průmyslové podniky.

O celých 60 % IT investic v regionu se mají v roce 2018 postarat velké podniky. Střední podniky budou držet přibližně 20% podíl, malé firmy pak okolo 13 %. Investice v segmentu SOHO pak mají tvořit okolo 5 %. Spotřebitelské investice mají v období do roku 2021 vykazovat mírný pokles.

Graf – Prognóza investic podle segmentů

IDC - investice do IT v CEE

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře