IDC: Světový trh systémů pro videokonference poklesl ve třetím kvartálu o 7,7 %

Podniky podle IDC váhají s nákupem videokonferenčních řešení v kontextu přechodu od hardwarového pojetí IT k softwarovému a cloudovému.

IDC: Světový trh systémů pro videokonference poklesl ve třetím kvartálu o 7,7 %Společnost IDC uvádí, že světový trh řešení pro videokonference zažil během třetího čtvrtletí roku 2013 meziroční propad o 7,7 % na 529 milionů dolarů. Zároveň se však prodalo o 16,9 % více jednotek než ve stejném období roku 2013.

  • Světové tržby z vybavení pro multikodekové teleprezence meziročně poklesly o 15,1 % na 34 milionů.
  • Tržby z videosystémů do místností dosáhly 347 milionů dolaru a meziročně vyrostly o 0,6 %.
  • Tržby ze systémů pro osobní videokonference meziročně silně poklesly o 23,1 % na 35 milionů dolarů.
  • Tržby z MCU a dalších prvků infrastruktury videokonferencí dosáhly 113 milionů dolarů, o 20,4 % méně než před rokem.

Nedávný průzkum IDC měl ukázat, že video je stále zásadní součástí spolupáce a v řadě organizací se stále nachází vysoko na seznamu priorit. Na druhou stranu, organizace v současnosti váhají, kdy a hlavně jaké videokonferenční řešení si mají pořídit. V nabídce se totiž objevuje řada softwarových a cloudových produktů.

Z geografického hlediska trhy klesaly ve většině regionů. V Severní Americe meziročně poklesly o 5,7 %, v Jižní Americe o 13,7 % a v regionu EMEA o 17,5 %. Pouze v regionu APAC došlo k mírnému růstu o 1,9 %.

Mezi výrobci stále kraluje Cisco s 41,4% tržním podílem. Tržby společnosti však ve třetím kvartálu meziročně poklesly o 14,9 %. Polycom zaznamenal 3,3% nárůst tržeb a s 26,9% tržním podílem zůstává druhý. První trojici uzavírá Huawei, jehož tržby poklesly o 1,7 % a tržní podíl ve třetím kvartálu dosáhla 10,8 %.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © apops - Fotolia.com

Komentáře