IDC: Světový trh bezdrátových sítí rostl v prvním čtvrtletí 12,5 %

Podle analytiků z IDC se v prvním čtvrtletí letošního roku dařilo firemnímu i spotřebitelskému segmentu bezdrátových sítí. Jaké jsou detaily?

IDC: Světový trh bezdrátových sítí rostl v prvním čtvrtletí 12,5 %Spotřebitelský a firemní trh bezdrátových sítí dosáhl podle IDC v prvním čtvrtletí letošního roku meziročního růstu 12,5 %. Obrat ve spotřebitelském segmentu se zvedl o 6,2 %.

Výrazně lépe je na tom firemní segment, kde obrat meziročně rostl o 19,3 %. Podle IDC jde již o třinácté čtvrtletí v řadě, kdy dosáhl meziroční růst více než 15 %.

Rohit Mehra  z IDC přisuzuje tato čísla především rychlému rozšiřování mobilních zařízení a rostoucí zavádění firemní mobility. Mehra také odhaduje, že v příštích letech bude tento trh nadále růst, a to především díky zájmu mobilních operátorů a poskytovatelů služeb.

Ve střední a východní Evropě se růst trhu pohyboval v jednotkách procent a v Japonsku a Latinské Americe obrat meziročně o několik procent klesl.

Výborných výsledků dosáhl firemní trh bezdrátových zařízení v regionu Asie/Pacifik (vyjma Japonska), kde růst ve sledovaném období dosáhl 36,7 %. Největší růst v rámci tohoto regionu zaznamenali analytici v Indonesii, kde se obrat zvedl o závratných 550 % na 15 milionů dolarů.

Firemnímu segmentu se dařilo také na Blízkém východě a v Africe (25,1 %), v západní Evropě (20 %) a ve Spojených Státech (19,8 %). 

Stejně jako trhu přepínačů, vévodí i bezdrátovým sítím Cisco, které dosáhlo obratu 510 milionů dolarů a meziročně si polepšilo o 23,4 %. Celkový podíl Cisca na světovém trhu dosáhl 52,9 %, což je nejvíce od čtvrtého čtvrtletí 2010.

Druhým největším výrobcem na trhu bezdrátových sítí v prvním čtvrtletí je Aruba (bez započtení OEM byznysu), která si na obratu meziročně polepšila o 8,5 %. To je méně než celkový růst trhu a podíl Aruby tak klesl z 11,5 % na 10,5 %.

Trojkou světového trhu je HP, které si meziročně na obratu polepšilo o 12,4 % na 52,3 milionu dolarů. Těsně za HP je čtvrtý Ruckus s obratem 51,9 milionu dolarů a pátý je s odstupem výrobce Motorola Solutions.

Výsledky světového trhu přepínačů v prvním čtvrtletí 2013 

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © bagpereira - Fotolia.com

Komentáře