IDC: Střední a východní Evropa vykazuje silnou poptávku po konvergovaných systémech

Trh konvergovaných systémů v regionu EMEA vyrostl ve třetím kvartálu 2018 o 20,1 % na 873 milionů dolarů. Nejsilněji rostla poptávka po hyperkonvergovaných řešeních, z regionálního hlediska nejvíce posilovala střední a východní Evropa.

IDC: Střední a východní Evropa vykazuje silnou poptávku po konvergovaných systémechSpolečnost IDC uvádí, že trh konvergovaných systémů v regionu EMEA vykázal ve třetím čtvrtletí 2018 výrazný růst a dosáhl hodnoty 873 milionů dolarů. V meziročním srovnání trh v regionu vyrostl o 20,1 %.

Analytická společnost dělí trh na dvě kategorie. První, obsahující segmenty integrované infrastruktury, integrovaných platforem a certifikovaných referenčních systémů, ve třetím kvartálu stagnovala, ale přesto měla na svědomí přes 60 % prodejů v regionu EMEA.

Druhá kategorie hyperkonvergovaných systémů naopak pokračovala v silném růstu, kdy ve sledovaném období minulého roku posílila o 70,9 % na 348 milionů dolarů. Hyperkonvergované systémy se tak opět staly hnacím motorem trhu.

Střední a východní Evropa roste nejsilnějším tempem

Z regionálního hlediska zůstává nejsilnějším trhem západní Evropa v čele s Velkou Británií, Francií, Německem a Skandinávií, odkud ve třetím kvartálu minulého roku pocházelo zhruba 78 % poptávky.

Oblast středí a východní Evropy zase podle IDC vykázala ve sledovaném období nejsilnější růst v celém regionu. Prodej hyperkonvergovaných systému v subregionu CEMA, jenž zahrnuje i Blízký východ a Afriku, si připsal meziroční růst o 81 %.

IDC podotýká, že poptávka po hyperkonvergovaných systémech v CEMA ve třetím čtvrtletí 2018 poprvé překonala prodej konvergovaných systémů a integrovaných platforem. Za úspěchem segmentu stála hlavně poptávka v rozvojových zemích.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © kiri - Fotolia.com

Komentáře