IDC: Softwarově definovaná úložiště čeká zářná budoucnost a silný růst

Mladý segment, který vyhovuje požadavkům datacenter příští generace, čeká podle analytiků z IDC růst o 13,5 % ročně a hodnota 16,2 miliardy dolarů na konci roku 2021. Softwarově definovaná úložiště mají postupně vytlačit tradiční úložiště typu SAN a NAS.

IDC: Softwarově definovaná úložiště čeká zářná budoucnost a silný růstSpolečnost IDC se ve své nejnovější prognóze zaměřila na oblast softwarově definovaných úložišť (SDS) a věští jim velmi slibnou budoucnost. Tento mladý segment podle analytiků poroste v období 2017-2021 o 13,5 % ročně a na konci bude dosahovat ročního globální obratu ve výši 16,2 miliardy dolarů.

Čím to? IDC uvádí, že SDS jsou ideální technologií pro datacentra příští generace. Podniky si podle analytiků začínají uvědomovat jejich výhody oproti tradiční hardwarové infrastruktuře. Posun k SDS je navíc součástí širšího trendu, který staví do popředí komoditní hardware ovládaný flexibilní softwarovou vrstvou.

Pro podniky, které procházejí digitální transformací, nabízejí SDS ideální vlastnosti – flexibilitu, agilitu, jednoduchost, intuitivní správu díky automatizaci a také nižší náklady vzhledem k nákupu komoditního hardwaru,“ shrnul vedoucí výzkumu Eric Burgener.

Ruku v ruce s hyperkonvergovanými systémy

S růstem SDS se pojí nástup hyperkonvergované infrastruktury, který již nyní táhne celou oblast integrovaných systémů. Tento segment má tvořit největší část trhu SDS, očekává se u něj průměrný růst o 26,6 % ročně a v roce 2021 podle analytiků dosáhne hodnoty 7,15 miliardy.

Vzhledem k nástupu hyperkonvergovaných systémů IDC předpokládá postupný soumrak tradičních úložišť typu SAN a NAS. Očekává se, že všichni velcí hráči na trhu úložišť budou do tohoto segmentu expandovat během příštích 18 měsíců, pokud tam nejsou již dnes.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře