IDC: Propojený svět je tu, chytrá zařízení v roce 2025 vygenerují téměř 80 zetabajtů dat

Objem dat vyprodukovaných průmyslem poroste do roku 2025 v průměru o 60 % ročně. Ve stejném roce by zároveň mělo být v provozu více než 40 miliard chytrých zařízení, zájem o IoT bude mít průmysl i spotřebitelé.

IDC: Propojený svět je tu, chytrá zařízení v roce 2025 vygenerují téměř 80 zetabajtů datSpolečnost IDC ve své aktuální prognóze odhaduje, že počet chytrých zařízení připojených k internetu tvořících tzv. internet věcí (IoT) se v roce 2025 vyšplhá na 41,6 miliardy. Dohromady pak vygenerují 79,4 zetabajtů dat.

Je logické, že s rostoucím počtem chytrých zařízení roste i množství dat, které produkují. Analytická společnost uvádí, že v období 2018-2025 poroste objem dat v průměru o 28,7 % ročně, přičemž nejvíce dat budou generovat dohledové systémy.

Lidstvo si klade za cíl zdigitalizovat celý svět a zařízení pro IoT jsou nedílnou součástí tohoto procesu,“ říká David Reinsel z IDC. „Je potřeba si však uvědomovat potenciální bezpečnostní rizika a obavy o ztrátu soukromí.“

O IoT nejvíce stojí průmysl a automotive

Internet věcí vede především v nejrůznějších průmyslových odvětví v čele a automobilovým průmyslem. IDC ovšem poukazuje na brzký silný růst poptávky ze strany spotřebitelů, kteří budou mít zájem o zařízení pro chytrou domácnost a chytré nositelné doplňky.

Velmi rychle také roste poptávka po zabezpečovacích a dohledových systémech, kterým nahrává do karet postupné spouštění sítí 5G. Zajímavý potenciál podle analytické společnosti stále představují i drony.

Nejrychleji rostoucím segmentem z pohledu objemu dat budou již zmiňovaná průmyslová odvětví společně s automobilovým průmyslem. Množství dat vygenerovaných tímto segmentem by ve sledovaném období mělo růst o prudkých 60 % ročně.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © atanas.dk - Fotolia.com

Komentáře