IDC: Prodej tiskových zařízení v západní Evropě rostl v 1. čtvrtletí 2014 o 7,1 %

Pozitivní trend sleduje IDC u firem i koncových zákazníků. Obecně roste zájem o inkoustová a barevná zařízení.

IDC: Prodej tiskových zařízení v západní Evropě rostl v 1. čtvrtletí 2014 o 7,1 %Společnost IDC ve své pravidelné zprávě o trhu tiskových zařízení v západní Evropě hlásí za letošní prvním kvartál 7,1% meziroční růst z hlediska prodaných kusů a 1,7% růst z hlediska tržeb.

V západní Evropě se od ledna do března letošního roku prodalo 5,36 milionu tiskáren a multifunkcí za 2,66 miliardy dolarů. Trh rostl již čtvrtý kvartál v řadě.

Multifunkce jsou podle zprávy čím dál oblíbenější, dosahujíce 78% podílu v rámci všech prodaných zařízení. Prodalo se jich meziročně o 11,3 % více, zatímco tiskáren o 5,7 % méně. Obecně rostl zájem o zařízení tisknoucí barvou a klesal zájem o ta černobílá.

U laserových zařízení došlo k mírnému poklesu prodejů, naopak inkoustová rostla meziročně o 13,4 %.

Komerční sféra vykazuje silnou poptávku po barevných laserových zařízeních, firemních inkoustová zařízení vykazují silný pozitivní trend, SMB i velké podniky investují do tisku a správy dokumentů a meziročně narostl i zájem koncových zákazníků,“ shrnul stav trhu Phil Sargeant z IDC.

Rozdíly panovaly mezi jednotlivými zeměmi, kde například francouzský trh rostl o 0,1 %, zatímco trh ve Spojeném království zaznamenal meziroční nárůst o 22,4 %.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © pab_map - Fotolia.com

Komentáře