IDC: Prodej tiskáren v západní Evropě rostl během třetím kvartálu o 2 %

Zároveň se však meziročně snížila celková hodnota prodaných zařízení, jakkoliv se jich prodalo o 118 tisíc více než před rokem.

IDC: Prodej tiskáren v západní Evropě rostl během třetím kvartálu o 2 %Podle zprávy společnosti IDC o západoevropském trhu tiskáren a multifunkcí zde během třetího kvartálu 2014 došlo k 2% růstu ve srovnání se stejným období roku 2013. Celkem se zde prodalo 5,87 milionu jednotek, o 118 tisíc více než před rokem.

IDC však zároveň upozorňuje na silný tlak na ceny, v jehož důsledku klesá celková hodnota prodaných zařízení.

Multifunkce tvořily během sledovaného období 80,8 % všech prodaných jednotek. Prodej multifunkcí během kvartálu vyrostl meziročně o 2,8 %, zatímco tiskáren se prodalo o 1,2 % méně. Ohnisko růstu trhu leželo v oblasti barevných multifunkcí. Laserová zařízení zůstala na stejných číslech jako před rokem, inkoustová mírně rostla.

Celkový trh rostl již šestý kvartál za sebou. Jakkoliv tento růst nedosahuje dvouciferných hodnot, ukazuje se, že trh stále vykazuje řadu pozitiv a že zde existuje několik rostoucích segmentů. Jde o podniková inkoustová zařízení a barevná laserová zařízení, na která se zaměřila řada výrobců ve snaze přizpůsobení obchodních modelů poptávce,“ uvedl Phil Sargeant, programový ředitel v IDC.

Co se největších trhů v regionu týče, v Německu došlo k 3,5% růstu a ve Spojeném království trh rostl o 7,8 %. Naopak francouzský trh vykázal meziroční pokles o 3,5 %.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © pab_map - Fotolia.com

Komentáře