IDC: Prodej bezpečnostních řešení v regionu CEMA vyrostl v prvním pololetí o čtvrtinu

Trhům ve střední a východní Evropě, Africe a na Blízkém východě se dařilo vlivem rostoucího prodeje novějších typů řešení jako jsou jednotná správa hrozeb nebo firewally příští generace.

IDC: Prodej bezpečnostních řešení v regionu CEMA vyrostl v prvním pololetí o čtvrtinuProdej bezpečnostního hardwaru v oblastech střední a východní Evropy (CEE) a Afriky a Blízkého východu (MEA) vykázal za první pololetí 2016 meziroční růst o 23,8 %. Údaje přinesli analytici ze společnosti IDC s tím, že trh poroste i ve druhém pololetí, byť o skromnějších 9,8 %.

Charakteristika trhu v našem regionu podle IDC odpovídá globálním trendům. O růst se starají segmenty jednotné správy hrozeb a firewallů příští generace, které společně tvoří téměř tři čtvrtiny všech prodaných jednotek a polovinu veškerého obratu.

Zabezpečení datacenter podle IDC zůstává jednou z priorit v rámci rozmachu technologií třetí platformy v regionech CEE a MEA. I v rámci samotného segmentu je zároveň vidět důraz na inovativní řešení jako je právě zmíněná jednotná správa hrozeb, zatímco prodej tradičnějších technologií stagnuje, či klesá.

IDC uvádí, že lídrem trhu v regionech CEE a CEMA zůstává Cisco se 22% tržním podílem. Na druhém místě se umístil Fortinet se 16 % a těsně za ním Check Point s necelými 15 %.

Graf – Rozdělení trhu podle produktových segmentů

 

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře