IDC: Případný odchod Spojeného království nebude mít vliv na trh IT v EU

Analytici IDC uvádějí, že odchod Británie by měl mírně negativní dopad na trh IT v samotné zemi, ale na trzích ve zbytku EU by se nepodepsal.

IDC: Případný odchod Spojeného království nebude mít vliv na trh IT v EUSpolečnost IDC se vyjádřila k velkému tématu současné mezinárodní politiky – Brexitu. Případný odchod Spojeného království z Evropské unie by podle analytiků měl mírný negativní dopad na trh IT v samotné zemi, ale prakticky žádný na vývoj trhu ve zbytku EU.

Očekáváme, že Brexit by měl dopad na výdaje na IT ve Spojeném království, nebyl by však nijak dramatický, protože na vývoj trhu má vliv celá řada faktorů včetně zdrojů poptávky – například přechodu na technologie třetí platformy – které jsou relativně nezávislé na celkovém ekonomickém cyklu,“ uvedl vedoucí analytik IDC Europe Philip Carter.

Řada organizací se navíc nachází uprostřed víceletých licenčních nebo outsourcingových dohod, jejichž zrušení nebo výrazná restrukturalizace v případě odchodu Británie z EU není příliš pravděpodobná,“ dodal zástupce viceprezidenta IDC Europe Douglas Hayward.

Dopad celoevropského významu přijde až v dlouhodobějším výhledu v závislosti na nové podobě evropských směrnic a legislativy, což v současnosti nejde zcela odhadnout," dodal Hayward.

Mezi vertikály, ve kterých by mohl Brexit mít negativní vliv na IT rozpočet, patří finanční služby, výroba, maloobchod a velkoobchod. Nezbytná restrukturalizace trhu a další související změny by mohly vést k problémům v těchto sektorech,“ dodal analytik IDC Andrea Siviero.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © Mopic - Fotolia.com

Komentáře