IDC: Přímé investice do digitální transformace se vyšplhají na biliony dolarů

Přímé investice do digitální tranformace v letech 2020 až 2023 celosvětově vystoupají na 7,4 bilionu dolarů. DX podle analytiků výrazně ovlivní nejen přístup firem k zákazníkům, ale i vzájemnou rivalitu.

IDC: Přímé investice do digitální transformace se vyšplhají na biliony dolarůAktuální prognóza společnosti IDC naznačuje, že globální výdaje na digitální transformaci se v letech 2020 až 2023 vyšplhají na bezmála 7,3 bilionu dolarů. Podíl investic do informačních a komunikačních technologií se do roku 2023 zvýší ze současných 36 % na více než 50 %.

Analytici v této souvislosti zároveň nastínili desítku trendů, které budou ve velké míře ovlivňovat vývoj digitální transformace v následujících čtyřech letech. Řadí mezi ně například spolupráci mezi ekosystémy či orientaci na zákazníka.

IDC například uvádí, že do roku 2024 bude polovina vedoucích pracovníků ve firmách G2000 ovládat takové dovednosti, které jim umožní se více orientovat na data a zákazníky. Zároveň se bude oslabovat rivalita mezi jednotlivými značkami.

Analytici totiž odhadují, že do roku 2022 se bude ve velkém rozvíjet spolupráce mezi ekosystémy a společná práce firem na inovacích. Na druhou stranu ty firmy, které budou zanedbávat investice do nových technologií, budou rychle zaostávat za ostatními.

Společnost zároveň předpovídá, že nové praktiky budoucnosti práce (future of work, FOW) do roku 2021 zvýší efektivitu digitální pracovní síly o 35 %. Tím se zároveň zvýší produktivita a tempo inovací těch firem, které digitální pracovní síly využívají.

Modernizaci podle IDC podporují i rostoucí hrozby ze strany hackerů. Do roku 2023 by mělo 65 % organizací významně investovat do aktualizací zastaralých systémů, kterým vedle nedostatečného zabezpečení scházejí i některé potřebné funkce.

Analytická společnost v neposlední řadě odhaduje, že firmy, které budou chtít využít výhod nových informačních technologií, do nich do roku 2023 investují přes 265 miliard dolarů. Zájem budu mít zejména o digitální analýzu obchodních rozhodnutí a AI.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Olivier Le Moal - Fotolia.com

Komentáře