IDC: Poskytovatelé služeb sotva stíhají uspokojit poptávku po digitální transformaci

IDC na základě svého nedávného průzkumu hovoří o bezprecedentní poptávce po nových podnikových řešeních, převážně založených na cloudovém modelu. Zákazníků je tolik, že si na své přijdou i menší lokální poskytovatelé.

IDC: Poskytovatelé služeb sotva stíhají uspokojit poptávku po digitální transformaciSpolečnost IDC v rámci svého průzkumu zjistila, že poskytovatelé cloudových služeb vykazují velké sebevědomí, co se týče vývoje jejich byznysu v nejbližších dvou letech. Hlavním důvodem je silná poptávka podnikových klientů po digitální transformaci.

Cloudoví poskytovatelé po celém světě pružně mění své obchodní modely v reakci na bezprecedentní poptávku a nabízejí nový mix cloudové infrastruktury, aplikací a řízených služeb v rámci agilní investiční strategie,“ uvedl viceprezident IDC Rory Duncan.

Trh podle Duncana v poslední době neudivuje pouze rychlostí této transformace, ale také šíří výsledné nabídky nových řešení, která sahá od řízení kybernetické bezpečnosti a hostingu podnikových aplikací až po hybridní cloudy.

Software? Ne, raději služby... 

Jak je vidět na grafu níže, v dnešní době je trh v zásadě rovnoměrně rozdělený mezi hráče, kteří se považují za specialisty na infrastrukturu, služby, software a reselling. Již za dva roky se však bezmála polovina respondentů vidí v roli poskytovatele služeb.

Poptávka je podle IDC tak vysoká, že poskytovatelé musí rychle investovat do rozšíření nabídky, ať už jde o cloudovou infrastrukturu, aplikace nebo řízené služby. Hlavní oblastí, na kterou se chtějí zaměřit, je podle průzkumu kybernetická bezpečnost.

Na své si podle IDC navíc přijdou i menší lokální hráči, kteří se starají o uspokojení poptávky na regionálních trzích. Podle průzkumu se 60 % jejich klientské základny chystá výrazně transformovat svůj byznys, což se stane zdrojem řady příležitostí.

Graf – Co považujete za svou specializaci dnes a za dva roky?

IDC specializace 2018-2020

Zleva: specialista na infrastrukturu, specialista na služby, specialista na software, reseller

Zdroj: IDC
Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře