IDC: Nástup softwarově definovaných sítí je tady, v roce 2017 rostly přes 80 %

Segment softwarově definovaných sítí podle IDC způsobuje jednu z nejrychlejších transformací konkrétního odvětví podnikového IT. V loňském roce tato oblast vyrostla o 83 %, do roku 2022 pak má růst průměrně o 40 % ročně.

IDC: Nástup softwarově definovaných sítí je tady, v roce 2017 rostly přes 80 %Společnost IDC vydala novou prognózu týkající se vývoje trhu softwarově definovaných sítí (SD-WAN) v období 2017-2022. Analytici v tomto období očekávají silný růst v průměru o 40,4 % ročně na konečné 4,5 miliardy dolarů v roce 2022.

Nejrychlejšít transformace za poslední léta

Jen v roce 2017 vykázal globální trh SD-WAN trh masivní 83,3% nárůst na 833 milionů dolarů a IDC si všímá narůstající konkurence mezi dravými startupy a tradičními síťovými výrobci, kteří velmi rychle obracejí svou pozornost tímto směrem.

Nástup technologií SD-WAN je jednou z nejrychlejších transformací konkrétního odvětví, jaké jsme zatím byli svědky,“ podotýká viceprezident IDC Rohit Mehra s tím, že k modernizaci sítí již dochází v podnicích všech velikostí.

Oblast infrastruktury pro SD-WAN bude v nadcházejících letech pokračovat v silném růstu a stane se předmostím pro nástup dalších oblastí softwarově definovaných sítí a bezpečnostních řešení,“ dodal Mehra.

Cesta na výsluní vede skrz akvizice

Co se týče výrobců, první místo na trhu v současnosti patří společnosti Cisco, která si kromě uvedení vlastní řady Meraki pomohla také loňskou akvizicí Viptely. Druhým největším hráčem je VMware, mimo jiné díky akvizici VeloCloudu.

Své místo na trhu si snaží udržet budovat také společnosti Silver Peak, Riverbed, Aryaka, Nokia nebo Versa, které podle IDC právě v tomto pořadí obsadily další příčky v žebříčku. Očekávat v oblasti SD-WAN další akvizice je poměrně bezpečné.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: wladimir1804 @fotolia.com

Komentáře