IDC: IT trhu v České republice se bude v příštích letech dařit

Stejně jako mnoha jiných zemí v Evropě, zasáhla finanční recese i Českou republiku. Firmy i vlády snižovaly rozpočty a rostl počet bankrotů i nezaměstnanost. Podle IDC však alespoň v IT segmentu svítá na lepší časy.

IDC: IT trhu v České republice se bude v příštích letech dařitV celé Evropě totiž začíná růst důvěra v ekonomiku a to se odráží ve výdajích na informační technologie. Pro český IT trh IDC očekává růst výdajů na hardware, software i služby minimálně do roku 2017.

Predikce hovoří o růstu téměř všech segmentů, nicméně některé, jako například běžné telefony a tiskárny, budou pokračovat v poklesu.

Výrazně růst bude například segment chytrých telefonů a tabletů, a to napříč všemi vertikálními trhy. Tento segment se v roce 2012 nejvíce podílel na růstu IT trhu v České republice.

S tím souvisí i růst spotřebitelského trhu, který je se 17% podílem na výdajích druhým největším IT segmentem v tuzemsku. Podle analytiků půjde také o nejrychleji rostoucí trh do roku 2017.

Dařit se bude i na poli serverů. Virtualizace, vývoj dat acenter a tlak na konsolidaci hardwarových serverů totiž zvyšuje poptávku po vyšší třídě low-end serverů a midrange serverech.

Mobilita a on-line nakupování mění podle analytiků maloobchodní trh v České republice a retaileři bojují o čím dál opatrnější zákazníky. Novými investicemi v IT se tak snaží získat konkurenční výhodu.

Ekonomické zotavení v Evropě také zvýší poptávku po tuzemském exportu a tlačí tak na zlepšení efektivity výroby, která často vede k investicím právě do informačních technologií.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře