IDC: IT investice středoevropských výrobních podniků vyrostou do roku 2018 o pětinu

Rostoucí složitost výrobních procesů a tlak na efektivitu provozu zvednou během příštích čtyř let IT investice výrobců v regionu CEE. Poptávka bude po službách, softwaru a aplikacích 3. platformy.

IDC: IT investice středoevropských výrobních podniků vyrostou do roku 2018 o pětinuPodle prognózy společnosti IDC se do roku 2018 zvýší IT investice výrobních podniků v pěti klíčových zemích regionu CEE, konkrétně v České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku.

Za čtyři roky mají zvýšit o 18 %, což znamená složenou roční míru růstu o 4,1 % v období 2014 – 2018.

Tento vývoj má reflektovat transformaci tohoto průmyslového odvětví, rostoucí složitost výroby a cíl regionálních výrobců dosáhnout co nejefektivnějšího provozu. Podniky si podle IDC budou pořizovat IT řešení, která jim pomohou při rozhodovacích procesech, zejména pak software a služby.

V současné chvíli se za software utratí průměrně 39 % IT rozpočtu výrobních podniků a za služby 25 %. V roce 2018 mají tyto dvě položky tvořit téměř 70 % celkového rozpočtu.

IDC dále uvádí, že podniky začaly využívat technologie 3. platformy, zejména aplikace z oblasti business intelligence a mobility. S tím se zároveň zvedá poptávka po IT funkcích, které zajistí, aby integrovaná prostředí ve firmách mohla sloužit interně i externě, jinými slovy po unifikovaném celopodnikovém řešení.

Zdroj: IDC
Komentáře