IDC: Investice do bezpečnosti porostou dvakrát rychleji než investice do IT

Prognóza společnosti IDC uvádí, že trh bezpečnostního hardwaru, softwaru a služeb poroste do roku 2020 o 8,3 % ročně. Bezpečnost se podle analytiků stala prioritou podniků, které se obávají, že jsou v kontextu zuřících kybernetických útoků další na řadě.

IDC: Investice do bezpečnosti porostou dvakrát rychleji než investice do ITSpolečnost IDC vydala novou prognózu týkající se trhu bezpečnostního hardwaru, softwaru a služeb. Analytici očekávají, že globální obrat tohoto trhu vyroste ze 73,7 miliard\ dolarů v roce 2016 na 101,6 miliardy dolarů v roce 2020, což představuje průměrný roční nárůst o 8,3 %. Ve srovnání s předpovídaným růstem celého odvětví IT jde o více než dvojnásobné tempo.

Dnešní bezpečnostní situace je taková, že mezi velkými podniky panuje obava z toho, aby se nestaly přístí obětí kybernetického útoku. V důsledku toho se otázka bezpečnosti stala tématem pro vedení firem, která požadují, aby se bezpečnostní rozpočty využívaly efektivně a pořizovaná řešení poskytovala co nejvyšší efektivitu,“ uvedl viceprezident IDC Sean Pike.

Nejvíce se bojí banky a výrobci

Největší objem investic do bezpečnostních řešení má v roce 2016 pocházet z bankovního sektoru (8,6 miliardy dolarů) následovaného průmyslem a státní správou. Tyto tři sektory se mají letos postarat o 37 % veškerých globální investic a největšími investory podle IDC zůstanou až do roku 2020.

Nejvyšší nárůst investic pak podle IDC zaznamenají sektory zdravotnictví (o 10,3 % ročně), telekomunikací, veřejných služeb a státní správy.

Pokud jde o rozdělení trhu podle kategorií, největší část investic (bezmála 45 %) bude pode IDC putovat do bezpečnostních služeb. Největší konkrétní segment, spravované bezpečnostní služby, mají letos dosáhnout obratu 13 miliard dolarů.

Druhou největší kategorií má být software, kde se o více než 75 % obratu postará zabezpečení koncových bodů, správa identity a přístupu a správa zabezpečení a zranitelností. V případě hardwaru pak mají investice v roce 2016 dosáhnout 14 miliard dolarů, přičemž vedoucím segmentem má být jednotná správa hrozeb.

Z geografického hlediska má největší část investic pocházet z USA, konkrétně 31,5 miliardy dolarů v roce 2016. Druhým největším regionem se má stát západní Evropa s investicemi ve výši 19,5 miliardy dolarů, třetím pak region APAC bez Japonska. Ten má zároveň v období do roku 2020 dosahovat nejvyššího ročního nárůstu, konkrétně o 13,8 %.

Graf – Rozdělení trhu podle produktových segmentů

IDC - rozdělení trhu bezpečnostních řešení a služeb

• spravované bezpečnostní služby • zabezpečení koncových bodů

• integrační služby • konzultační služby

• jednotná správa hrozeb • ostatní

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com

Komentáře