IDC: Hodnota segmentu softwarově definovaných WAN poroste o 90 % ročně

IDC očekává rapidní rozvoj segmentu softwarově definovaných rozsáhlých sítí, které umožní moderní propojení jednotlivých firemních poboček podniku, a které klade důraz na efektivitu a nabídne integraci cloudových služeb a řešení.

IDC: Hodnota segmentu softwarově definovaných WAN poroste o 90 % ročněZatímco softwarově definované datacentrum je již zaběhnutým konceptem, který poskytuje potřebnou flexibilitu pro provoz cloudových služeb, softwarově definované rozsáhlé sítě (SD-WAN) stojí podle analytiků z IDC na počátku raketového rozvoje.

Analytici IDC očekávají, že v období 2015-2020 segment poroste průměrně o 90 % ročně a na konci bude dosahovat hodnoty 6 miliard dolarů. V roce 2016 má trh dosáhnout hodnoty 600 milionů dolarů, další rok pak 1,4 miliardy a v roce 2018 již 2,6 miliardy.

IDC očekává, že SD-WAN přilákají pozornost podniků, které hledají způsob, jak efektivním (z hlediska výkonu i nákladů) způsobem propojit své pobočky a odloučená pracoviště.

SD-WAN jsou mladým konceptem, který vychází z dřívějších hybridních WAN architektur, od nichž se liší centralizovanou správou politik, analytickými nástroji a softwarem, který definuje rozdělení sítě. Výhodou SD-WAN je například efektivní dodávání podnikových aplikací a optimalizace pro cloudové služby typu jednotné komunikace

S rostoucím využíváním soukromých a veřejných cloudů roste i důležitost výkonu WAN, který je kritický pro kritické úlohy, jež jsou citlivé na latenci, stejně jako pro další komunikace mezi datacentry,“ uvedl viceprezident IDC Rohit Mehra.

Podnik, který plánuje nebo implementuje komplexní cloudovou strategii, proto musí kromě architektury datacentra brát v potaz také architekturu rozsáhlé sítě. S tím, jak se podnikové procesy stěhují do cloudu, poroste také potřeba plně integrovat cloudové služby do WAN prostředí, aby byl zajištěn výkon, dostupnost a zabezpečení,“ dodal Mehra.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře