IDC: Hodnota segmentu sdílení souborů vyroste do roku 2018 na 2,3 miliardy dolarů

V minulém roce měl trh hodnotu 805 milionů dolarů a rostl o 114 %. Za pozitivní vývojem v příštích letech má stát posun do cloudu a využívání těchto služeb v mobilních zařízeních.

IDC: Hodnota segmentu sdílení souborů vyroste do roku 2018 na 2,3 miliardy dolarůSpolečnost IDC odhaduje, že hodnota segment synchronizace a sdílení souborů (FSS) vyroste do roku 2018 na 2,3 miliardy dolarů. Pokud se tato prognóza naplní, poroste segment o složenou roční míru růstu ve výši 23,1 %. V roce 2013 měl trh hodnotu 805 milionů dolarů a vyrostl meziročně o 114 %.

Růst oblasti FFS bude podle IDC podpořen posunem těchto služeb do cloudu, jejich využívání v mobilních zařízeních a jejich vliv na efektivitu spolupráce.

IDC dále uvádí, že v roce 2013 drželo pět největších výrobců (Apple, Box, Citrix, Dropbox a Microsoft) celkem 73,3% tržní podíl. Řada poskytovatelů těchto služeb je nabízí bezplatně, což způsobuje silnou disproporci mezi jejich rozšířením v domácnostech i kancelářích a obratem, který generují.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © dny3d - Fotolia.com

Komentáře