IDC: Hlavní investiční prioritou firem v následujících pěti letech bude cloud

Průzkum odhalil, že ačkoli se organizace ve velké míře zajímají o cloud, více než polovinu provozních dat na něj doposud přesunula jen asi pětina z nich.

IDC: Hlavní investiční prioritou firem v následujících pěti letech bude cloudPrůzkum společnosti IDC odhalil, že cloud patří mezi největší investiční prioritu organizací v příštích pěti letech. Respondenti se chtějí soustředit i na bezdrátové připojení, umělou inteligenci či strojové učení.

Řada podniků nicméně ještě nepřesunula svá provozní data z místního prostředí do cloudu. Data analytické společnosti naznačují, že více než polovinu svých provozních dat do cloudu zatím vložilo jen 20 % organizací.

Situace ohledně umělé inteligence je podle expertů složitější – ačkoli většina organizací uvádí AI jako důležitou oblast investic, většina dotázaných zároveň uvedla, že v nejbližší době nemají v úmyslu ji použít k analýze provozních dat.

Přestože se podniky ještě před několika lety vzpouzely, cloud se stal prioritním cílem technologických investic,“ popisuje Leif Eriksen z IDC.

A ačkoli je změna nevyhnutelná, organizace budou muset zapracovat i na konkrétních strategiích pro správu dat tak, aby řešily jejich individuální potřeby a cíle,“ dodává.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře