IDC: Globální výdaje na digitální transformaci se v roce 2023 vyšplhají na 2,3 bilionu dolarů

Investice do digitální transformace by do roku 2023 měly růst v průměru o 17 % ročně. Nejvíce výdajů poputuje z odvětví diskrétní a procesní výroby, zájem bude o autonomní operace a robotickou výrobu.

IDC: Globální výdaje na digitální transformaci se v roce 2023 vyšplhají na 2,3 bilionu dolarůSpolečnost IDC ve své aktuální prognóze uvádí, že celosvětové výdaje na technologie a služby umožňující digitální transformaci (DX) v roce 2023 dosáhnou hodnoty 2,3 bilionu dolarů. V období 2019-2023 by pak měly růst v průměru o 17,1 % ročně.

Blížíme se k zásadnímu milníku; naše odhady naznačují, že podíl DX na celkových globálních technologických investicích bude v roce 2023 tvořit 53 %,“ říká Craig Simpson z IDC. „To bude poprvé, co DX v oblasti investic do ICT dosáhne většinového podílu.

IDC uvádí, že celosvětové investice do DX v následujících čtyřech letech dosáhnou téměř 7,5 bilionu dolarů. Nejrychleji poroste finanční sektor; bankovnictví, pojišťovnictví a bezpečnostní a investiční služby by měly růst v průměru o 19 % ročně.

Sektor distribuce a služeb, do něhož spadá i maloobchod, by měl do roku 2023 posilovat v průměru o 18 % ročně. Podobné tempo udrží i veřejný sektor – jeho výdaje by měly do konce sledovaného období růst v průměru o 17,1 % ročně.

Robotická výroba na prudkém vzestupu

IDC předpovídá, že nejvíce budou do DX investovat firmy z oboru diskrétní a procesní výroby. Nejčastěji se budou soustředit na autonomní operace či robotická výroba. Na třetím místě z hlediska objemu investic se podle analytiků umístí maloobchod.

V závěsu za maloobchodem budou služby a doprava. Tato dvě odvětví se podle analytické společnosti zaměří především na chytrou správu energie v budovách a řízení nákladní dopravy.

Napříč odvětvími budou největší výdaje v roce 2019 vynaložené na autonomní operace, robotickou výrobu a řízení nákladní dopravy. IDC odhaduje, že investice do robotické výroby se do roku 2023 více než zdvojnásobí.

Co se týče průměrného ročního růstu, analytická společnost očekává největší posun od virtualizovaných laboratoří (o 109,5 % ročně), digitální vizualizace (o 49,9 % ročně) a rozšířené reality v designu (o 41,6 % ročně).

Západní Evropu přeskočí Čína

Největšími trhy z hlediska investic do DX budou Spojené státy, které se v roce 2019 postarají o zhruba třetinu celkových investic. Následovat bude západní Evropa a Čína, přičemž asijský stát by se měl do roku 2023 vyšvihnout na druhou příčku.

Předními průmyslovými odvětvími v západní Evropě budou podle IDC diskrétní výroba, maloobchod a profesionální služby. Ve všech třech regionech pak bude nejvyšší prioritou inteligentní výroba a digitální optimalizace dodavatelského řetězce.

Kruhový graf – Top regiony podle podílu na trhu

Kruhový graf – Top odvětví podle podílu na trhu

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © atanas.dk - Fotolia.com

Komentáře