IDC: Globální trh IT bezpečnosti v roce 2019 dosáhne hodnoty 103,1 miliardy dolarů

Trh čeká podle analytiků stabilní růst o průměrně 9,2 % ročně. Nejsilnějšími investory budou organizace z oblasti bankovnictví, diskrétní výroby a státní správy, největší technologickou kategorií budou spravované bezpečnostní služby.

IDC: Globální trh IT bezpečnosti v roce 2019 dosáhne hodnoty 103,1 miliardy dolarůPodle nové prognózy společnosti IDC se celosvětový trh IT bezpečnosti (zahrnující hardware, software i služby) letos vyšplhá na hodnotu 103,1 miliardy dolarů. To by představovalo nárůst o 9,4 % oproti roku 2018.

V delším horizontu do roku 2022 má růst trhu pokračovat podobným tempem, průměrně o 9,2 % ročně. V roce 2022 pak má celková hodnota investic dosáhnout částky 133,8 miliardy dolarů.

Nejvíce budou investovat banky, výrobci a státní správa

Do bezpečnosti budou podle analytické společnosti nejvíce investovat organizace z oblasti bankovnictví, diskrétní výroby a státní správy. Očekává se, že tyto tři segmenty letos dohromady investují více než 30 miliard dolarů.

Dalšími významné segmenty – procesní výroba, služby a telekomunikace – se mají postarat o investice ve výši přes 18 miliard dolarů. Nejrychleji podle IDC porostou výdaje v oblasti státní správy, telekomunikací a těžby nerostných surovin.

Výdaje poputují hlavně na řízené bezpečnostní služby

V roce 2019 vydají organizace nejvíce peněz na spravované bezpečnostní služby, konkrétně více než 21 miliard. Následují výdaje na hardware pro zabezpečení sítí zahrnující jednotné řízení hrozeb, firewally a technologie detekce a prevence narušení.

IDC uvádí, že z technologických kategorií zaznamenají největší průměrný růst již zmiňované spravované bezpečnostní služby (v průměru o 14,2 % ročně), následované nástroji pro orchestraci infrastruktury (10,6 %) a softwarem pro zabezpečení sítí (9,3 %).

Spojené státy stále v čele

Z geografického hlediska budou v roce 2019 největším trhem Spojené státy s investicemi ve výši 44,7 miliardy dolarů. Druhým největším trhem pak bude Čína následovaná Japonskem a Spojeným královstvím.

Zatímco investice Spojených států a západní Evropy budou tvořit dvě třetiny celkových investic, k nejsilnějšímu růstu výdajů na bezpečnost dojde v Číně, oblasti Asie a Tichomoří a v Latinské Americe,“ dodává Karen Masseyová z IDC.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Bits and Splits - Fotolia.com

Komentáře