IDC: Globální trh internetu věcí v roce 2019 dosáhne hodnoty 745 miliard dolarů

Nová prognóza IDC počítá se silným růstem poptávky po zařízeních do chytré domácnosti i s investicemi do IoT v oblasti průmyslu a státní sféry. Až do roku 2022 by měl celosvětový trh internetu věcí růst dvouciferným tempem.

IDC: Globální trh internetu věcí v roce 2019 dosáhne hodnoty 745 miliard dolarů



Společnost IDC představila předpověď vývoje celosvětového trhu internetu věcí (IoT). V roce 2019 má tento segment zaznamenat růst o 15,4 % na 745 miliard dolarů. IDC zároveň odhaduje, že mezi lety 2017-2022 bude trh každoročně růst dvouciferným tempem.

IDC připomíná, že vloni dosáhl trh IoT hodnoty 646 miliard dolarů, a předpokládá, že v roce 2022 překoná hranici jednoho bilionu. „Nasazování chytrých zařízení probíhá napříč průmyslem, ve státní sféře i mezi spotřebiteli,“ vysvětluje Carrie MacGillivray z IDC.

Investovat bude průmysl i spotřebitelé

Odvětví průmyslu, která by měla podle IDC do IoT letos investovat nejvíce, je diskrétní výroba (119 miliard dolarů), procesní výroba (78 miliard dolarů), doprava (71 miliard dolarů) a veřejné služby (61 miliard dolarů).

IDC uvádí, že firmy se budou soustředit hlavně na řešení podporující výrobní procesy a řízení skladů. Dopravci budou investovat do monitorování přepravy, poskytovatelé veřejných služeb zase budou rozšiřovat chytré rozvodové sítě.

Spotřebitelský segment má podle IDC v letošním roce dosáhnout hodnoty 108 miliard dolarů, přičemž největší poptávka bude po zařízeních do chytré domácnosti; u této kategorie analytická společnost očekává průměrný roční nárůst o 17,8 %.

Vysoké výdaje v oblasti služeb 

Z hlediska technologií se o největší část obratu v roce 2019 podle IDC postarají služby (258 miliard dolarů), následované hardwarem (250 miliard dolarů). V kategorii hardwaru pak budou vládnout hlavně moduly a čidla.

Výdaje v oblasti softwaru podle IDC letos dosáhnou hodnoty 154 miliard dolarů a do roku 2022 by měly růst v průměru o 16,6 % ročně. Výdaje na konektivitu společnost budou podle analytické činit 83 miliard dolarů.

Zdroj: IDC








Úvodní foto: Jakub Jirsák / stock.adobe.com

Komentáře