IDC: Globální trh blockchainu je na vzestupu, letos posílí o bezmála 90 %

Výdaje na blockchain by letos měly stoupnout na 2,9 miliardy dolarů. Globální trh blockchainu pak do roku 2022 poroste v průměru o 76 % ročně. Největšími investory budou organizace podnikající ve finančním sektoru.

IDC: Globální trh blockchainu je na vzestupu, letos posílí o bezmála 90 %Nastává doba blockchainová. Společnost IDC ve své prognóze naznačuje, že celosvětové výdaje na řešení postavená na tomto konceptu se v roce 2019 vyšplhají na 2,9 miliardy dolarů, což by představovalo 88,7% meziroční růst.

Silný růst by si měl blockchain podle analytické společnosti zachovat i v následujících letech. Mezi lety 2018-2022 by měl posilovat v průměru o 76 % ročně, a v roce 2022 by měl dosáhnout hodnoty 12,4 miliardy dolarů.

Dá se říct, že jsme v oblasti blockchainu dosáhli inflexního bodu, kdy se jeho aplikace v podnicích rychle dostává z pilotní fáze do ostrého provozu,“ vysvětluje James Wester z analytické společnosti IDC.

Nejvíce bude investovat finanční sektor

IDC uvádí, že ve výdajích na blockchain povede finanční sektor. Banky, investiční společnosti a pojišťovny by měly letos dohromady investovat více než 1,1 miliardy dolarů.

Následovat bude výrobní a těžební průmysl v čele s firmami podnikajícími v oblasti diskrétní a procesní výroby s investicemi ve výši 653 milionů dolarů. Sektor distribuce a služeb by měl letos investovat do blockchainu 642 milionu dolarů.

V čele IT a obchodní služby a Spojené státy

IDC uvádí, že z technologického hlediska poputuje téměř 70 % investic do blockchainu z oblasti IT a obchodních služeb. Druhým největším segmentem výdajů by měl být software pro blockchainové platformy s průměrným ročním růstem o 81,2 %.

Z geografického úhlu pohledu budou nejvíce investovat Spojené státy (1,1 miliardy dolarů), následované západní Evropou (674 milionů) a Čínou (319 milionů). IDC dodává, že blockchain zaznamená silný dvou- či trojciferný růst ve všech sledovaných regionech.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: sdecoret @ fotolia.com

Komentáře