IDC: Globální prodej velkoformátových tiskáren znovu poklesl, ale jen mírně

Region CEE vykázal solidní růst, o pozornost v následujících kvartálech se podle analytiků budou hlásit velkoformátové tiskárny s možností úsporného tisku.

IDC: Globální prodej velkoformátových tiskáren znovu poklesl, ale jen mírněSpolečnost IDC uvádí, že celosvětový trh velkoformátových tiskáren ve třetím čtvrtletí 2019 poklesl o mírných 0,5 % oproti předchozímu kvartálu. Analytici však poukazují, že některé kategorie trhu vykázaly neočekávaný růst.

Růst v některých technologických segmentech podpořily nové produkty a agresivní marketing,“ říká Tim Greene z IDC. „Širší možnosti využití zase zvyšují investice do UV a textilních tiskáren.

Silný kvartál má za sebou i náš region střední a východní Evropy, jehož výsledky vyrovnaly klesající prodeje v západní Evropě. Poptávka v Severní Americe stoupla o více než 4 % především díky 9% růstu v USA.

New Century nakouklo do nejsilnější pětky

Co se týče jednotlivých výrobců, v žebříčku nejsilnější pětice nedošlo k žádným výrazným změnám. Na prvním místě se drží HP a 33,8% podílem prodaných zařízení, následované společností Canon se zhruba pětinovým podílem.

Na Canon se dotahuje Epson s 17,1% podílem, přičemž IDC poukazuje na jeho nově uvedené velkoformátové tiskárny EcoTank pro úsporný tisk. Mimaki a New Century pak co do počtu prodaných zařízení paběrkují s podíly 3,0 %, resp. 2,4 %.

Tabulka – Srovnání největších výrobců podle podílu

Výrobce

Podíl prodeje

3Q19

Podíl obratu

3Q19

1. HP

33,8 %

22,3 %

2. Canon

19,4 %

10,0 %

3. Epson

17,1 %

8,5 %

4. Mimaki

3,0 %

7,9 %

5. New Century

2,4 %

0,7 %

ostatní

24,3 %

50,6 %

Celkem

100,0 %

100,0 %

Zdroj: IDC

Graf – Srovnání největších výrobců podle podílu

Graf – Srovnání největších výrobců podle podílu

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © pab_map - Fotolia.com

Komentáře