IDC: Globální investice do cloudové infrastruktury čeká stabilní dvouciferný růst

Prognóza společnosti IDC počítá s trvalým silným růstem celosvětových investic do serverů, switchů a úložišť pro cloudová datacentra. Oblast tradiční infrastruktury naopak čeká mírný, ale trvalý pokles.

IDC: Globální investice do cloudové infrastruktury čeká stabilní dvouciferný růstNová prognóza společnosti IDC uvádí, že globální trh cloudové IT infrastruktury, tedy serverů, úložišť a switchů určených k provozu v cloudových datacentrech, vyroste v roce 2017 o 12,4 % na 40,1 miliardy dolarů.

Investice budou podle analytiků rozděleny mezi prostředí veřejných a soukromých cloudů zhruba v poměru 60:40, přičemž oblast veřejných cloudů má navíc růst rychleji, konkrétně o 13,8 % ve srovnání s rokem 2016.

Trh tradiční infrastruktury se má vyvíjet opačným směrem. Investice mají za letošek klesnout meziročně o 4,6 % a podíl této oblasti na celkovém globálním trhu IT infrastruktury se má snížit na 58,7 %, přičemž vloni činil 62,2 %.

Nejrychleji rostoucím segmentem cloudové infrastruktury mají být ethernetové switche, u kterých IDC předpokládá 25,8% zvýšení investic. Segment úložišť má pak vyrůst o 12,0 % a segment serverů o 9,1 %.

V dlouhodobějším výhledu pak IDC očekává 11% růst globálního trhu cloudové infrastruktury ročně, díky čemuž dosáhne v roce 2021 investic v celkové výši 45,7 miliardy dolarů. Trh tradiční infrastruktury má ve stejném období klesat o 3,1 % ročně.

Cloudová infrastruktura se tedy má brzy stát dominantní polovinou celkového trhu IT infrastruktury, což je v souladu s trendem, jehož jsme svědky již několik let. Připomínáme, že v prvním kvartálu 2017 vyrostla oblast cloudové infrastruktury o 14,9 %.

Graf – Prognóza rozdělení globálního trhu IT infrastruktury

 

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře