IDC: Evropský trh pracovních stanic vyroste v roce 2014 o 12,4 %

Za nárůstem má stát příchod nové generace pracovních stanic a pokles průměrných cen základních zařízení.

IDC: Evropský trh pracovních stanic vyroste v roce 2014 o 12,4 %Společnost IDC zveřejnila prognózu vývoje evropského trhu pracovních stanic, jemuž pro rok 2014 předpovídá růst o 12,4 %. Pozitivní vývoj má přijít po dvou letech celkového poklesu a vydržet, byť s nižší hodnotou, má i v roce 2015.

V Evropské unii spatřujeme známky ekonomického oživení,“ uvedl Mohamed Hefny, senior analytik IDC.

V jižních zemích se vzpamatovává automobilový průmysl, zatímco ve střední Evropě se znovu rozjela oblast stavebnictví. Oba sektory se stanou zdrojem růstu trhu pracovních stanic, neboť budou investovat do těchto zařízení kvůli podpoře produktivity a konkurenceschopnosti .“

Příští generace pracovních stanic má přinést silnější procesory s až čtrnácti jádry a rychlejší DDR4 RAM, což bude zajímavé pro zákazníky s většími rozpočty. Migrace z operačních systémů a přebytky v rozpočtu pak mají podle IDC způsob silný nárůst poptávky v posledním kalendářním čtvrtletí, kdy již budou k dispozici právě modely zmíněné příští generace.

Podniky kategorie SMB pak budou moci využít poklesu průměrných prodejních cen pracovních stanic cenové kategorie entry, způsobeného cenovou válkou mezi čtveřicí velkých výrobců, jmenovitě Dellem, HP, Fujitsu, and Lenovem.

Infografika – Prognóza růstu trhu pracovních stanice v Evropě

 

Zdroj: IDC

Úvodní foto: Dell

Komentáře