IDC: Český trh serverů klesal již čtvrtý kvartál v řadě

Navzdory růstu ekonomiky pokračoval i ve druhém kvartálu 2014 pokles tuzemského trhu serverů. Podle IDC se však situace brzy obrátí.

IDC: Český trh serverů klesal již čtvrtý kvartál v řaděTrh x86 serverů v České republice během druhém čtvrtletí 2014 již počtvrté v řadě klesal. Uvedla to společnosti IDC ve své pravidelné zprávě. Pokles o 4,2 % navázal na 10% propad v prvním kvartálu, navzdory celkovému oživení české ekonomiky.

Podle Petra Švagrovského, analytika v IDC CEMA, je pokles způsoben malým počtem velkých IT projektů v ČR spolu s přechodem firem ke cloudových technologiím, díky kterému firmy potřebují méně vlastního hardwaru než v minulosti.

IDC však očekává, že již blízká budoucnost přinese pozitivní zvrat. Ten má přijít v reakci na to, že společnosti budou přecházet na nové verze současných operačních systémů, v posledním čtvrtetí má být rozšířen projekt IT4Innovations v národním superpočítačovém centru a konečně má pokračovat pozitivní vývoj ekonomiky a s ním i ochota k investicím.

Lídrem českého trhu bylo ve druhém čtvrtletí HP a 45,1% podílem, následované Dellem s necelými 30 % a Abacusem s necelými 9 %.

Infografika – Rozdělení českého trhu x86 serverů ve 2. kvartálu

 

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com

Komentáře