IDC: Banky a retail potáhnou stabilní růst trhu analytických řešení pro velká data

Prognóza IDC očekává, že globální trh řešení pro analýzu velkých dat poroste v období 2017-2022 přibližně o 12 % ročně. Jeho hodnota se tak má zvýšit z letošních 166 miliard dolarů na 260 miliard v roce 2022.

IDC: Banky a retail potáhnou stabilní růst trhu analytických řešení pro velká dataSpolečnost IDC uvádí, že globální trh analytických řešení pro velká data dosáhne v roce 2018 meziročního nárůstu o 11,7 % na 166 miliard dolarů. Prakticky totožným tempem (v průměru o 11,9 % ročně) pak má trh pokračovat v růstu po celé období 2017-2022.

Největší příležitosti bychom podle IDC měli hledat v náhledujících pěti vertikálách: bankovnictví, diskrétní výrobě, procesní výrobě, profesionálních službách a státní správě. Tato odvětví se mají letos postarat o bezmála polovinu celkových investic.

Svou pozici si navíc mají udržet i po zbytek sledovaného období, přičemž v roce 2022 podle IDC obstarají 129 z celkových 260 miliard dolarů. Pozornost si pak zaslouží také retail, ve kterém IDC očekává nejvyšší průběžný růst investic.

Většina investic půjde do služeb

Programová viceprezidentka IDC Jessica Goepfertová pro jistotu dodává, že každé odvětví vyžaduje jiný přístup. Zatímco bankovní a maloobchodní sektor využívají analytická řešení ke zlepšení uživatelské zkušenosti, průmyslové podniky mají cíle zcela jiné.

Více než polovina investic bude vynaložena na služby, u kterých se navíc očekává nejsilnější růst z hlavních kategoriích, konkrétně o 13,2 % ročně. Software má tvořit dalších 90 z 260 miliard v roce 2022, zatímco hardware bude tvořit spíše marginální část trhu.

Z geografického hlediska budou nejdůležitějšm trhem Spojené státy, odkud má během celého sledovaného období přicházet většina globálních investic. S odstupem pak bude následovat regiony západní Evropy a Asie a Tichomoří.

Pokud jde o velikost zákazníků, bezmála dvě třetiny investic do analytických řešení budou nepřekvapivě pocházet od organizací nad 1 000 zaměstnanců. Segment SMB do 500 zaměstnanců bude podle IDC tvořit zhruba čtvrtinu.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Rawpixel - Fotolia.com

Komentáře