HPE: Až polovina zaměstnanců firmy se již do kanceláře nevrátí, roste flexibilita

Aby jakýkoliv člen pracovního týmu byl i nadále zapojen a připraven vykonávat práci, společnost HPE představila a začala využívat program Edge to Office. Ten klade důraz na budování komunit i ve virtuálním prostoru.

HPE: Až polovina zaměstnanců firmy se již do kanceláře nevrátí, roste flexibilitaSpolečnost HPE na základně interního průzkumu představila program Edge to Office, který redefinuje význam slova kancelář a usnadňuje přerod pracovních zvyklostí, další transformaci a zavádění nových standardů ve firmě.

Z průzkumu například vyplynulo, že celých 70 % zaměstnanců by raději trávili jen 20 % svého času ve fyzických kancelářích. I proto se až 50 % zaměstnanců HPE již nikdy nevrátí k předpandemickému kancelářskému životu.

Změny pracovních standardů se ve společnosti přitom zaměřují na čtyři základní oblasti. Mezi ně patří možnost pracovat mimo kancelářské prostory či úprava fyzických podnikových prostor tak, aby se členové týmů mohli osobně setkávat a spolupracovat.

Budování komunity ve virtuálním prostoru

Další oblastí jsou kroky pomáhající překlenout fyzické a vzdálené pracovní prostory, tak aby se bylo možno setkávat v hybridním pracovním prostředí, a zároveň aby nedošlo ke ztrátě kontaktu s firemní kulturou a komunitou.

HPE se v neposlední řadě zaměřuje i budování virtuální komunity zaměstnanců, kteří se nacházejí v podobně náročných situacích – děti v domácím vzdělávání, péče o stárnoucí rodiče a další, kteří se mohou poradit mezi sebou i s odborníky.

Nová situace nás přiměla hledat nové a efektivnější cesty, jak pracovat s pomocí vzdáleného přístupu do kanceláře,“ uvedl generální ředitel HPE pro ČR Jan Kameníček.

Na druhou stranu jsem přesvědčen, že efektivní práce na složitých projektech vyžaduje, aby tým pracoval pohromadě a na jednom místě. Proto se stále učíme, jaký poměr práce z domova a z kanceláře nastavit, abychom mohli docílit maximální efektivity,“ dodal.

Zdroj: HPE
Úvodní foto: maryviolet / stock.adobe.com

Komentáře