GLS: Obliba ParcelShopů roste, využívá je každý čtvrtý Čech

Více než čtvrtina (28,6 %) respondentů průzkumu uvedla, že služby ParcelShopů využívá. GLS v této souvislosti plánuje dále rozšiřovat síť výdejních míst, do konce roku jich chce mít v ČR na pět set.

GLS: Obliba ParcelShopů roste, využívá je každý čtvrtý ČechPrůzkum společnosti GLS provedený agenturou Ipsos odhalil, že ParcelShopy neboli výdejní a podací místa přepravců zná a využívá stále více Čechů. Celkem 28,6 % respondentů uvedlo, že v ParcelShopech vyzvedává nebo odesílá balíky.

Ještě v roce 2016 tuto službu dle GLS využívalo jen 12,1 % lidí. Obliba ParcelShopů ovšem stále roste, jelikož předloni jejich užívání uvedlo 15,6 % a vloni již 19,7 % respondentů. Polovina dotázaných letos uvedla, že při nákupu v e-shopech upřednostňuje právě ParcelShopy.

Pro téměř polovinu uživatelů ParcelShopů je důležité zejména to, že se nemusí časově vázat na kurýry. Mohou si tak balík vyzvednout nebo podat podle vlastních časových možností,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Stoupá i povědomí o ParcelShopech

Z letošního průzkumu dále vyplynulo, že pojem ParcelShop zná 37,7 % Čechů. To je dle GLS téměř dvakrát více lidí než v loňském roce (21,3 %) a čtyřnásobně více než v roce 2016 (9,6 %). Důvodem rostoucího povědomí je podle Pavla Včely rychle se zvyšující počet ParcelShopů.

GLS napříč Českou republikou provozuje více než 350 ParcelShopů. Do konce letošního roku jich plánujeme provozovat celkem 500 a pokrýt tak minimálně všechny obce nad dva tisíce obyvatel. V celé Evropě jich má skupina GLS už přes 20 tisíc,“ dodává Včela.

Zdroj: GLS

Úvodní foto: GLS

Komentáře