GLS: Objem zásilek v předvánoční sezoně stoupl oproti roku 2018 o pětinu

Vrchol předvánoční nákupní horečky nastal 16. 12., kdy bylo přijato do přepravy o 283 % zásilek více než během nejslabšího dne loňského roku. Vratkovitost dosáhla 1,5 %.

GLS: Objem zásilek v předvánoční sezoně stoupl oproti roku 2018 o pětinuPřepravní společnosti GLS uvádí, že během předvánoční sezony zaznamenala o 20 % větší objem zásilek oproti stejnému období v roce 2018. V právě uplynulém předvánočním období činil rozdíl v množství balíků oproti běžnému provozu 76 %.

Vrchol sezony pro firmu nastal 16. 12. 2019, kdy rozdíl oproti nejslabšímu dni loňského roku dosáhl 283 %. Většinu zásilek si Češi nechávali doručit kurýrem na domácí adresu, třetinu z nich tvořila dobírka v průměrné hodnotě 2 261 Kč.

Balíky začaly přibývat už v listopadu

Množství balíků v přepravní síti se podle údajů GLS postupně zvyšovalo již od listopadu, a to nejdříve zhruba o 10 % navíc každý týden. V polovině prosince činil týdenní nárůst počtu zásilek již 27 %.

Naše česká pobočka dokonce zaznamenala svůj historický rekord v denním objemu balíků přijatých do přepravy,“ říká Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika. „Rozdíl mezi loňským nejslabším a nejsilnějším dnem se vyšplhal na neuvěřitelných 283 %.“

GLS od poloviny listopadu doručovalo většinu zásilek (96 %) na domácí adresy. Podíl balíků určených k vyzvednutí ve výdejním místě se ze 4 % postupně zvýšil o další 2 % až během prosince.

Zásilky doručujeme na výdejní místo pouze na žádost příjemce, proto nás volí zákazníci preferující doručení na domácí adresu,“ komentuje Včela. GLS dodává, že celková vratkovitost se před Vánoci zastavila na 1,5 %.

Zahrnuje balíky, u kterých se na uvedených adresách nepodařilo ani přes opakované doručování zastihnout adresáty, ale také nevyzvednuté zásilky z výdejních míst.

Zdroj: GLS
Úvodní foto: ronstik @ fotolia.com

Komentáře