GLS: Letošní vánoční sezona by mohla dvojnásobně překonat tu loňskou

Jelikož vládní nařízení ohledně uzavření maloobchodu se dotklo zhruba desetiny výdejních míst GLS, přepravce v rámci příprav na pravděpodobně rekordní sezonu pokračuje v otvírání nových ParcelShopů.

GLS: Letošní vánoční sezona by mohla dvojnásobně překonat tu loňskouSpolečnost GLS odhaduje, že letos se bude co do počtu přepravených balíků jednat o rekordní Vánoce. Za vinou stojí zejména pandemie COVID-19 a zavřené obchody. Řada přepravců se proto na sezonu připravuje již několik měsíců.

Již v jarních měsících jsme překonávali rekordy z loňských Vánoc. Očekáváme, že letošní maxima se vyšplhají na dvojnásobek uplynulých Vánoc,“ říká Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Z průzkumu GLS, který realizovala agentura Ipsos na vzorku 1 100 respondentů, navíc vyplynulo, že kvalita a spolehlivost služeb jsou jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru balíkové dopravy. Podle průzkumu je prioritou pro 71 % Čechů.

Přípravy v plném proudu

I proto GLS navyšuje kapacity dep, GLS ParcelShopů a hlavních linek v celé Evropě. V létě například otevřelo nové depo v Moravských Budějovicích, které pomohlo s posílením sítě na jihu Moravy a umožnilo navýšit kapacity v regionu až o 30 %.

S ohledem na rostoucí oblibu výdejních míst mezi Čechy byla také navýšena kapacita GLS ParcelShopů. „Bohužel, vládní nařízení ohledně uzavření maloobchodu se dotklo asi 11 % našich výdejních míst, tedy přibližně 70 provozoven,“ upřesňuje Včela.

Z těch jsme vyzvedli všechny zásilky, které si zákazníci nestihli převzít, a zdarma jsme je doručili přímo na jejich adresu,“ dodává s tím, že GLS v současné době pokračuje v otvírání dalších výdejních míst.

Zdroj: GLS

Úvodní foto: GLS

Komentáře