GLS: Češi ztrácejí zájem o večerní doručování zásilek, preferují standardní časy

O večerní doručování by podle průzkumu mělo zájem jen 5 % respondentů, naopak téměř čtvrtina tvrdí, že by večerní doručování nevyužilo vůbec. Většina příjemců si nechává doručovat zásilky ve standardních doručovacích časech.

GLS: Češi ztrácejí zájem o večerní doručování zásilek, preferují standardní časySpolečnost GLS uvádí, že balíkové přepravní služby v České republice alespoň občas využívá 97 % lidí. Doručování balíků prostřednictvím kurýrů ve večerních hodinách však podle GLS není mezi tuzemskými příjemci příliš populární.

Podle průzkumu společnosti GLS realizovaného agenturou Ipsos by tuto variantu bez ohledu na příplatek uvítalo jen 5 % lidí. Nezájem o doručování zásilek mezi 18. a 21. hodinou meziročně vzrostl o dva procentní body (z 21 % v roce 2019 na letošních 23 %).

Z průzkumu dále vyplynulo, že 74 % respondentů si nechává zásilky doručovat domů; většina příjemců přitom požaduje doručení během pracovního dne ve standardních doručovacích časech, tedy mezi 8. a 18. hodinou.

Výsledky průzkumu nám potvrdily, že večerní doručování vnímají příjemci pouze jako doplněk, pokud balík nejde doručit jindy (40 %),“ říká Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Průzkum navíc odhalil, že o večerní doručování není příliš velký zájem nejen ve velkých městech, ale ani v obcích do 5 000 obyvatel. Podle společnosti naopak stabilně roste zájem o doručování zásilek do výdejních míst.

Zdroj: GLS

Úvodní foto: GLS

Komentáře