GFI Software: SMB firmy stále preferují spíše on-premise poštovní servery

Mezi hlavní překážky nasazení elektronické pošty v cloudovém prostředí patří zejména vyšší celkové náklady, nepružné škálování, ale i obavy z migrace do cloudu a dodatečné náklady na migrační nástroje.

GFI Software: SMB firmy stále preferují spíše on-premise poštovní serverySpolečnost GFI Software informuje, že organizace v mnoha případech preferují on-premise poštovní servery před cloudovými variantami. Přes všeobecný trend migrace směrem k poskytování IT formou služeb je zejména pro SMB firmy v řadě situací výhodnější varianta vlastní poštovní infrastruktury.

GFI uvádí, že ačkoli jedním z hlavních hnacího motorů všeobecného přechodu na cloudové služby jsou efektivnější správa a náklady, v případě elektronické pošty to tak jednoznačné není.

Zejména u menších společností například migrace na Microsoft 365 může být podle odborníků celkově finančně náročnější než vlastní řešení. A pokud se k tomu přidají komplikace během procesu migrace a případné provozní výpadky, s výsledkem přechodu na cloud pak tyto firmy mnohdy nejsou spokojeny. 

Dotázané firmy uváděly, že jako překážku v přechodu na cloudové služby považují vyšší celkové náklady, omezená kontrola nad infrastrukturou, nepružné škálování, problém s dodržením standardů či obavy z migrace do cloud.

Menší či střední společnost s běžnou úrovní provozu elektronické pošty a optimálním nastavením výkonu a zabezpečení často vyhodnotí, že není třeba za každou cenu převádět svůj poštovní systém do cloudu,“ říká Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku.

Jako každá technologie, tak i cloud má své výhody a nevýhody, a vždy budou organizace, pro které vlastní poštovní systém bude v dané situaci výhodnější než ty cloudové,“ uzavírá.

Zdroj: GFI Software
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře