GFI Software: Přístup k e-mailům z BYOD zařízení zvyšuje ohrožení podnikových sítí

Podle průzkumu mezi IT administrátory zůstávají v oblasti elektronické pošty největším problémem spamy a viry. Roste ale přístup k e-mailům z nedostatečně zabezpečených BYOD zařízení, čímž se zvyšuje ohrožení podnikových sítí.

GFI Software: Přístup k e-mailům z BYOD zařízení zvyšuje ohrožení podnikových sítíPrůzkum GFI Software mezi českými a slovenskými IT administrátory řešení GFI a Kerio ukázal, že největším problémem v oblasti elektronické pošty zůstávají spamy a viry. Pracovníci podle odborníků rovněž stále nedostatečně zálohují data.

Přes tři čtvrtiny (77 %) IT administrátorů uvedly, že v oblasti e-mailové infrastruktury v SMB společnostech jsou největším problémem spamy a viry. Hned za nimi (42 %) se objevuje přístup k e-mailům z nedostatečně zabezpečených BYOD zařízení.

Průzkum dále ukázal, že ve 45 % SMB firem využívá vlastní mobilní zařízení jako primární přístup k e-mailům nadpoloviční většina uživatelů. GFI Software upozorňuje, že nedostatečně zabezpečená BYOD zařízení zvyšují hrozbu napadení firemních systémů.

Vzhledem k množícím se útokům na mobilní zařízení, která zpravidla nemají ani základní antivirovou ochranou, roste hrozba napadení i e-mailových systémů, ke kterým tato zařízení přistupují,“ uvedl Zdeněk Bínek z GFI Software.

Z hlediska bezpečnosti je podle dotázaných IT administrátorů vedle zálohování dat (63 %) podceňována hlavně ochrana elektronické pošty (43 %), zabezpečení webového přístupu (37 %) a zabezpečení koncových bodů (30 %).

ochrana mailů podle GFI

Zdroj: GFI Software

Úvodní foto: © Ben Chams - Fotolia.com

Komentáře