GFI Software: největší bezpečnostní slabinou home office je práce ze soukromých zařízení

Během koronavirové epidemie české a slovenské firmy nejčastěji poptávaly řešení VPN, autentizace popř. firewallu, přičemž aktuálně je trápí zvýšené náklady na zabezpečení IT.

GFI Software: největší bezpečnostní slabinou home office je práce ze soukromých zařízeníSpolečnost GFI Software na základě průzkumu mezi svými českými a slovenskými partnery odhalila, že největším rizikem práce z domu je pro firemní sítě využívání soukromých PC a dalších zařízení.

GFI uvádí, že v uplynulých několika měsících se velká část zaměstnanců musela spolehnout na práci na dálku a začali využívat některé rizikové komunikační kanály jako veřejné Wi-Fi sítě či domácí routery.

Mnoho firem, zejména se segmentu SMB, si ale podle společnosti nemohlo dovolit pořídit svým zaměstnancům ze den na den firemní a řádně zabezpečená zařízení, takže v mnoha firmách pracovníci dodnes doma využívají soukromé počítače.

Zákazníci často řeší cenu

Z průzkumu například vyplynulo, že největší riziko práce na dálku představuje podle 82 % IT prodejců práce ze soukromých PC, podle 59 % je hlavním rizikem slabá autentizace a podle 45 % využívání veřejných Wi-Fi.

Celkem 86 % partnerů GFI Software během dotazování potvrdilo, že největší poptávku během karantény pocítili po VPN řešení, 30 % po autentizaci a po zálohování a 27 % po řešení firewallu.

Pro zákazníky byla dle respondentů nejdůležitějším kritériem VPN řešení cena (57 % respondentů), rychlost nasazení (43 %) a zajištění proti výpadku (36 %). Podle 76 % prodejců je daleko největším překážkou komplexního IT zabezpečení jeho cena.

Stejně jako ve světě, tak i v České republice a na Slovensku hrálo prim zabezpečení s pomocí VPN sítí, kterým firmy reagovaly na masivní změnu způsobu práce,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v ČR a na Slovensku.

Avšak tato změna s sebou přináší potřebu i dalších opatření typu firewallu, zálohování, zvýšené ochrany e-mailů či patch managementu, a firmy se proto stále více poohlížejí po komplexních modelech zabezpečení.

Zdroj: GFI Software
Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře