GFI Software: Návštěvy erotických stránek jsou největším hříchem firemních uživatelů

Čeští a slovenští IT administrátoři se domnívají, že podnikové sítě nejvíce ohrožují nepracovní aktivity zaměstnanců na webu, využívání neautorizovaných USB pamětí, neaktualizované počítače a neopatrné otevírání poštovních příloh.

GFI Software: Návštěvy erotických stránek jsou největším hříchem firemních uživatelůSpolečnost GFI Software uskutečnila průzkum mezi českými a slovenskými prodejci na základě něhož identifikovala sedm největších hříchů firemních uživatelů, které podle IT administrátorů nejčastěji ohrožují zabezpečení a funkčnost IT prostředí.

Obecně jsou podle respondentů největším ohrožením firemních sítí nepracovní aktivity na webu, využívání paměťových médií k pracovním účelům, neaktualizované počítače a neopatrné chování v oblasti elektronické pošty.

Hlavní překážky ke zlepšení vidí IT administrátoři v podcenění problematiky IT bezpečnosti ze strany firemního managementu (89 %), vysokých nákladech na pořízení a provoz technických nástrojů (52 %) a neproškolování uživatelů na aktuální rizika (35 %).

Sedm „smrtelných“ hříchů

K nejčastějším uživatelským pochybením pak IT administrátoři řadí návštěvu rizikových webů, zejména pak erotických stránek (77 %) a využívání neautorizovaných USB pamětí – zde nejvíce vadí USB klíčenky (83 %) a úložiště chytrých telefonů (42 %).

Vrásky na čele IT administrátorům dělá i ztráta či náhodné smazání důležitých e-mailů (32 %), soukromé surfování v pracovní době (33 %) či ignorování výzev k softwarovým aktualizacím pracovních počítačů (24 %).

Sedmičku hříchů pohledem správců sítě pak podle GFI Software doplňuje streamování či stahování hudby a videí, jež přispívají k zahlcení šířky pásma a zpomalení kritických aplikací (39 %) a neopatrné otevírání poštovních příloh (87 %).

Zdroj: GFI Software
Úvodní foto: Ogerepus - Fotolia.com.png

Komentáře