GFI Software: Návrat pandemie zvyšuje firemní investice do podpory práce na dálku

Do nových technologií zaměřených na podporu práce na dálku plánuje investovat 64 % českých firem; průměr v regionu CEE je přitom 75 %. Drtivá většina dotázaných počítá s čím dál častějším využíváním flexibilní práce.

GFI Software: Návrat pandemie zvyšuje firemní investice do podpory práce na dálkuSpolečnost GFI Software, uvádí že zvyšující se počet nakažených lidí, zpřísňující se vládní epidemiologická opatření a návrat pracovníků na home office zvyšují investice firem do technologií pro podpory práce na dálku.

Podle průzkumu společnosti CBRE zaměřeného na dopady koronaviru na kancelářský trh v zemích střední a východní Evropy, do nových technologií na podporu práce na dálku plánuje investovat 75 % respondentů v CEE; v České republice to je 64 % oslovených firem.

Více než 90 % respondentů zavedlo u svých zaměstnanců práci z domova a 57 % jim umožnilo pružnou pracovní dobu. Všichni účastníci průzkumu očekávají, že se pandemie v dlouhodobém horizontu promítne právě do většího využívání flexibilní práce – její nárůst předpokládá až 85 % dotázaných.

S pokračujícím rychlým nárůstem pozitivně testovaných osob již nyní mnohé organizace přijaly opatření ve smyslu omezení či dokonce zákazu přístupu pracovníků do kanceláří,“ říká Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku.

To nejvíce dopadá na malé a střední firmy, které musejí investovat do zabezpečení práce na dálku, a přitom nemají takové rozpočty na IT bezpečnost jako ty velké,“ upozorňuje.  

Zdroj: GFI Software

Úvodní foto: maryviolet / stock.adobe.com

Komentáře