GFI Software: Kvůli home office posilují české firmy konektivitu a její zabezpečení

Celkem 82 % respondentů v průzkumu uvedlo, že v důsledku koronavirové krize jejich organizace umožnila práci z domu alespoň částečně, v 15 % případů využívá home office dokonce celá firma.

GFI Software: Kvůli home office posilují české firmy konektivitu a její zabezpečeníSpolečnost GFI Software uvádí, že podle jejího lokálního průzkumu provedeného mezi českými a slovenskými IT pracovníky chce v současné době téměř dvě třetiny firem především posílit svou konektivitu.

V důsledku intenzivní práce na dálku se podle GFI Software značně zvyšují bezpečnostní rizika pro firemní sítě. Připojení přes domácí internet totiž neposkytuje takovou úroveň ochrany jako připojení v kanceláři.

Práce na nezabezpečených domácích zařízeních, které může využívat více členů rodiny, navíc znamená vyšší riziko zavlečení malwaru do firemní sítě. Slabé a často nestabilní připojení také zpomaluje práci s podnikovými aplikacemi a snižuje kvalitu spolupráce.

Čtyři pětiny pracovníků mají možnost home office

Celkem 15 % respondentů v průzkumu uvedlo, že celá firem pracuje z domu, u 30 % více než polovina, u 37 % méně než polovina, u 18 % není na home office nikdo.

Největším rizikem práce na dálku je podle 52 % dotázaných práce uživatelů na soukromých zařízeních, 28 % nechráněné internetové připojení a 8 % horší technická podpora. Celkem 62 % firem plánuje v nejbližším období zlepšení konektivity, 44 % posílení VPN sítí a 19 % nasazení firewallu.

Průzkum v neposlední řadě odhalil, že na koronavirovou krizi reagovalo 44 % organizací poklesem, 19 % růstem a 37 % nezaznamenalo žádný rozdíl v porovnání se standardními ekonomickými podmínkami.

Hlavním rizikem práce na dálku je stále práce z domácích zařízení, kde zejména SMB společnosti nemají prostředky na zajištění zabezpečených firemních PC pro všechny své zaměstnance,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej GFI Software v ČR a SR.

Kromě toho ale firmy silně trápí i nekvalitní připojení z domácích sítí, které neumožňuje pracovat se stejnou kvalitou jako z kanceláře. Řada zákazníků proto kromě VPN připojení a firewallové ochrany posiluje a optimalizuje využití své konektivity,“ dodává.

Zdroj: GFI Software
Úvodní foto: fizkes / stock.adobe.com

Komentáře