GFI Software: Jen VPN pro práci na dálku nestačí, je třeba posílit aktualizace

Společnost idhaduje, že až čtyři pětiny útoků během první poloviny roku 2020 využívalo zranitelností registrovaných v roce 2017 a dříve. To naznačuje, že používaná zařízení často obsahují neaktualizovaný software.

GFI Software: Jen VPN pro práci na dálku nestačí, je třeba posílit aktualizaceSpolečnost GFI Software uvádí, že řada uživatelů, kteří v důsledku omezeného přístupu do kanceláří pracují z domu, často využívají soukromá zařízení s větším množstvím zranitelností, než mají pravidelně aktualizované firemní počítače. 

Podle některých zjištění společnosti až 80 % útoků během první poloviny roku 2020 využívalo zranitelností registrovaných v roce 2017 a dříve, což ukazuje na velký podíl neaktualizovaného softwaru na používaných zařízeních.

Analýza letošních ransomwarových útoků ukázala, že útočníci využívají zejména zranitelností v nástrojích využívaných ke vzdálenému přístupu do Windows sítí. GFI uvádí, že proto je vedle VPN připojením dalším důležitým nástrojem k zajištění bezpečné práce na dálku patch management.

Organizace nesmí zapomínat na kontrolu koncových zařízení

Procesy patch managementu, které zajišťují automatizované aktualizace na koncových zařízeních připojených v síti. Řešení identifikují počítače, které mají neaktualizovaný software, problémy s firewallem apod. a nabízejí chybějící záplaty.

Řada organizací během první poloviny roku řešila bezpečné připojení svých zaměstnanců s pomocí VPN řešení,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej GFI Software v ČR a na Slovensku.

To sice úspěšně blokuje útoky během přenosu a poskytuje zabezpečený přístupu k podnikovým datům a souborům, avšak již nechrání před útokem na zranitelné systémy na koncových zařízeních,“ upozorňuje.

Zdroj: GFI Software
Úvodní foto: aloha @Fotolia.com

Komentáře