GFI Software: Firemní bezpečnost nejvíce ohrožuje neopatrné otevírání příloh

Bezpečnost podnikových sítí podle českých a slovenských administrátorů nejvíce ohrožuje nezodpovědné chování pracovníků. Jako riziko označují neopatrné otevírání souborů, surfování po webu či ignorování softwarových aktualizací.

GFI Software: Firemní bezpečnost nejvíce ohrožuje neopatrné otevírání přílohSpolečnost GFI Software provedla průzkum mezi českými a slovenskými prodejci, z něhož vyplynulo, že největším rizikem pro bezpečnosti podnikových sítí je podle IT administrátorů nezodpovědné chování pracovníků.

Podle 87 % respondentů je na vině především neopatrné otevírání souborů přiložených v elektronické poště, nejčastěji spustitelných EXE souborů (68 % respondentů), textových dokumentů (38 %), HTML souborů (38 %) a tabulek či databází (25 %).

Průzkum také ukázal, že dalšími největšími ohrožením pro firemní IT ze strany uživatelů je surfování pro webu (38 %), používání výměnných paměťových médií (31 %) a ignorování softwarových aktualizací (24 %).

Celkem 43 % IT administrátorů dále uvedlo, že jim práci komplikuje i neadekvátní zajištění IT ochrany. Téměř třetina (30 %) pak jako komplikaci zmínila příliš komplikovanou správu bezpečnostních nástrojů.

Zdroj: GFI Software

Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře