GFI Software: Čeští IT správci nejvíce bojují s phishingovými útoky

Největší zájem mezi organizacemi podle průzkumu převládá o VPN řešení a ochranu sítí firewallem, přičemž antispamové a antiphishingové jsou mezi prioritami až na třetím místě.

GFI Software: Čeští IT správci nejvíce bojují s phishingovými útokySpolečnost GFI Software představila výsledky dotazování mezi svými prodejními partnery, podle kterých se v současné době čeští IT administrátoři nejvíce setkávají u svých zákazníků s phishingovými útoky.

GFI Software upozorňuje, že rostoucí počty útoků souvisejí se stále velkým množstvím pracovníků, kteří fungují z domácích kanceláří a jen pomalu se vracejí do firemních prostor.

Zaměstnavatelé se podle společnosti stále zaměřují spíše na ochranu sítí s pomocí VPN a firewallu než na zlepšení ochrany elektronické pošty, která je zranitelnější, pokud se pracovníci k ní připojují vzdáleně.

IT administrátoři dle odborníků ze společnosti GFI Software nyní více poptávají řešení či modely integrovaného zabezpečení, aby se vyhnuli náročné správě jednotlivých nástrojů.

Prioritou je snadná správa i centrální přístup

Průzkum dále odhalil, že nejvíce se čeští IT správci setkávají s phishingem (73 %), šířením malwaru (64 %) a zneužíváním softwarových zranitelností (36 %). Největší zájem ze strany zákazníků je o řešení VPN a firewallu (obojí 82 %) a anti-spamu & anti-phishingu (55 %).

IT administrátoři na integrovaných řešeních IT bezpečnosti podle průzkumu nejvíce oceňují snadnou správu (68 %), centrální přístup k jednotlivým nástrojům (59 %) a automatizaci rutinních úkolů (50 %).

Zatímco kybernetické útoky se stávají komplexnější a zaměřují se na více vektorů najednou, ukazuje se, že SMB organizace stále řeší zabezpečení těchto vektorů jednotlivě,” řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice.

Nelze se pak divit, že když zacelí mezery ve své sítí s pomocí firewallu, objeví se nové třeba na úrovni uživatelské pošty,“ upozornil na aktuální problematiku.

Zdroj: GFI Software
Úvodní foto: © Melking - Fotolia.com

Komentáře