GFI Software: 37 % českých SMB firem trápí nedostatečná kapacita internetového připojení

Firemní připojení v českých a slovenských podnicích nejčastěji dosahuje rychlosti do 100 Mb/s, jen 3 % využívají rychlosti vyšší než 500 Mb/s. Pro 60 % respondentů je kapacita nastavena adekvátně, pouze 3 % ji považují za předimenzovanou.

GFI Software: 37 % českých SMB firem trápí nedostatečná kapacita internetového připojeníZ průzkumu společnosti GFI Software mezi českými a slovenskými SMB podniky vyplynulo, že více než třetinu z nich trápí nedostatečná kapacita internetového připojení. Na vině je především rostoucí spotřeba internetové šířky pásma.

Internetové připojení vyžadují podniková komunikační řešení, nejrůznější desktopové a mobilní aplikace i cloudové služby. Stále více malých a středních firem například využívá cloudové aplikace typu Office 365 či SalesForce.

Nedostatečná kapacita zejména ve špičkách má pak za následek výpadky kritických aplikací a snížení kvality či přerušení komunikačních přenosů. Průměrná česká SMB firma podle průzkumu dnes využívá v průměru 15 firemních aplikací.

Jen 3 % považují kapacitu za předimenzovanou

GFI Software zjistilo, že české a slovenské SMB podniky většinou využívají firemního internetového připojení do 100 Mb/s (79 %), dalších 18 % využívá rychlost 100-500 Mb/s a jen 3 % využívá rychlostí přesahujících 500 Mb/s.

Podle 3 % společností je jejich kapacita předimenzovaná, pro 60 % nastavená adekvátně, u 34 % firem nedostačuje ve špičkách, a pro 3 % nedostačuje chronicky.

Společnost uvádí, že namísto posilování podnikové propustnosti se stále více firem snaží optimalizovat existující kapacity prostřednictvím prioritizace internetových toků ve firemních sítích, často pomocí softwarově definovaných WAN technologií.

Zdroj: GFI Software

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře