GFI: Administrátory trápí přístup uživatelů na nezabezpečené webové stránky

IT administrátoři považují možnost nákazy z webu za zdaleka největší problém při brouzdání internetem v pracovní době. Nejčastěji jsou v podnicích blokovány erotické stránky, sociální sítě a herní servery.

GFI: Administrátory trápí přístup uživatelů na nezabezpečené webové stránkySpolečnost GFI Software na základě zářijového lokálního průzkumu o IT bezpečnosti uvedla, že téměř tři čtvrtiny dotázaných českých a slovenských IT administrátorů trápí přístup firemních uživatelů na nezabezpečené webové stránky.

Možnost nákazy z webu respondenti považují za zdaleka největší problém při brouzdání internetem v pracovní době (73 %), a to i v porovnání s dalšími průvodními jevy jako nižší produktivita práce (33 %), zahlcení kapacity (20 %) či únik citlivých dat (13 %).

Průzkum provedený mezi neuvedeným počtem českých a slovenských prodejních partnerů GFI a Kerio odhalil, že podle 37 % oslovených IT administrátorů je zabezpečení firemního webového přístupu podceňováno.

Administrátoři podle průzkumu nejčastěji blokují přístup na erotické stránky (74 %), sociální sítě (68 %) a herní servery (55 %). Naopak jen minimálně blokují zpravodajské servery (3 %). Necelá pětina (19 %) dotazovaných uvedla, že žádné stránky neblokuje.

Průzkum GFI dále ukázal, že podle IT správců nejvíce ohrožuje firemní bezpečnost právě neopatrnost uživatelů (81 %), dále nedostatečné zabezpečení IT nástrojů (52 %), kybernetické útoky (35 %) a selhání výpočetní techniky (29 %).

Ochrana webového připojení, GFI Software

Zdroj: GFI Software
Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře