Gemius: Podíl Windows XP v ČR po ukončení podpory klesá

Gemius zveřejnil studii zkoumající podíly verzí operačního systému Windows ve vybraných zemích v březnu a dubnu letošního roku.

Gemius: Podíl Windows XP v ČR po ukončení podpory klesáSpolečnost Gemius zveřejnila výsledky studie, v níž v souvislosti s ukončením podpory Windows XP zkoumala podíly operačních systémů používaných v evropských zemích. Jde o statistiky použití operačního systému uživatelů navštěvujících webové stránky měřené společností.

Výsledky studie ukázaly, že nejvyšší podíl má systém Windows XP v Bosně a Hercegovině (38 %) a Bulharsku (33 %). Nejnižší podíl naopak tento operační systém zaznamenal v Dánsku (4 %), Portugalsku (15 %) a na Slovensku (18 %).

Data ukazují zřejmou souvislost mezi zralostí trhu a instalací novějších verzí systému Windows. V Dánsku je odvětví internetu jedním z nejrozvinutějších nasvětě a tento fakt se odráží rovněž v popularitě novějších a lepších verzí operačních systémů,“ okomentoval výsledky KimonZorbas, ředitel společnosti DigitalBusiness ConsultingGroup.

V ČR poklesl podíl Windows XP o 1 p.b.

V březnu 2014 držely Windows XP v České republice více než 23% podíl, ovšem začátkem dubna tento podíl poklesl na 22 %. Gemius předpokládá, že tento pokles bude i nadále pokračovat. Systém je však po Windows 7 stále druhým nejoblíbenějším operačním systémem u nás.

Infografika – Podíly verzí OS Windows ve sledovaných zemích

Zdroj: Gemius

Úvodní foto: Microsoft (Blogging Windows)

Komentáře