Gartner: Výdaje na robotickou automatizaci procesů vystoupají na 680 milionů dolarů

Gartner odhaduje, že v roce 2018 globální výdaje na RPA vzrostou na 680 milionů dolarů. V roce 2022 by se pak mohly vyšplhat na 2,4 miliardy dolarů. V témže roce by pak alespoň nějakou formu RPA mělo využívat 85 % velkých organizací.

Gartner: Výdaje na robotickou automatizaci procesů vystoupají na 680 milionů dolarůSpolečnost Gartner ve své zprávě odhaduje, že celosvětové výdaje na robotickou automatizaci procesů (RPA) se za tento rok vyšplhají na 680 milionů dolarů. Jednalo by se o meziroční nárůst o 57 %.

Gartner zároveň předpovídá, že výdaje na RPA v roce 2022 dosáhnou 2,4 miliardy dolarů. „Organizace zavádějí technologie RPA pro rychlou a jednoduchou automatizaci manuálních úloh,“ vysvětluje Cathy Tornbohmová, viceprezidentka Gartneru.

Robotickou automatizaci procesů podle ní ve velkém zavádějí hlavně banky, pojišťovny a utilitní a telekomunikační společnosti. Podle Tornbohmové se typicky jedná o organizace, které mají problém propojit různé prvky svých účetních a HR systémů.

Gartner dále odhaduje, že 60 % organizací s obratem nad 1 bilion dolarů do konce roku nasadí automatizační nástroje. Do konce roku 2022 by pak alespoň nějakou formu RPA mělo využívat 85 % velkých organizací.

Růst popularity podpoří především snížení průměrné ceny RPA řešení o zhruba 10 až 15 % v příštím roce. Organizace zároveň budou hledat cesty, jak zefektivnit svoje podnikání, od snížení nákladů až po lepší dodržování předpisů,“ podotýká Tornbohmová.

Zdroj: Gartner

Úvodní foto: NicoElNino @ fotolia.com

Komentáře