Gartner: Technologie budou v příštích dvou letech druhou nejvyšší prioritou podniků

Každoroční průzkum Gartneru mezi šéfy velkých podniků z celého světa ukázal, že snad nikdy dříve nebyly technologie takovou prioritou jako dnes. Ředitelé podniků začínají chápat, že nasazení nových technologií povede k růstu, jenž je stále prioritou číslo jedna.

Gartner: Technologie budou v příštích dvou letech druhou nejvyšší prioritou podnikůSpolečnost Gartner provedla každoroční průzkum mezi vrcholnými manažery, jehož úkolem bylo zjistit jejich pohled na nadcházející roky. Průzkum proběhl na vzorku 400 manažerů na pozici CEO z celého světa, většinou stojících v čele podniku s ročním obratem přes miliardu dolarů.

Každý rok žádáme respondenty, aby uvedli pět priorit pro svůj byznys, přičemž i letos se na prvním místě objevil růst,“ uvedl viceprezident Gartneru Mark Raskino. „Počet výslovných zmínek růstu však meziročně poklesl, což nepřisuzujeme menšímu zájemu o růst jako takový, ale spíše vyššímu zájmu o mechanismy, díky kterým ho lze dosáhnout.“

Nikdy je nezajímaly více

Druhou nejdůležitější kategorií pro roky 2015 a 2016 byly technologie. Je to nejvyšší pozice technologií v žebříčku priorit od doby, když jsme začali provádět tyto průzkumy. Jsme proto pevně přesvědčeni, že minimálně od roku 1999 neměli výkonní ředitelé o tuto oblast větší zájem než teď,“ dodal Raskino.

Když se pak na odpovědi podíváme blíže, začne být důvod tak vysokého zájmu o technologie okamžitě jasný. Více než polovina odpovědí zmiňuje technologie napomáhající růstu, například multikanálový prodej, elektronickou komerci nebo mobilní komerci.“

Respondenti ve svých odpovědích nejčastěji zmiňovali nástroje pro komunikaci se zákazníky a analytická řešení. Jako investiční prioritu pro příštích pět let ředitelé nejčastěji zmiňovali CEM systémy (37 %), digitální marketing (32 %) a nástroje pro obchodní analýzy (28 %).

S růstem zájmu o technologie podle průzkumu roste i povědomí o hrozbách, které přinášejí. Více než tři čtvrtiny respondentů (77 %) souhlasily s tím, že „digitální svět vytváří nové druhy a úrovně rizik pro náš byznys“ a 65 % souhlasilo s tím, že jejich „investice do řízení rizik neodpovídají novým a vyšším rizikům“.

Zdroj: Gartner
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře