Gartner: Připravte se, vliv finančních ředitelů na podnikové IT stále roste

Podle průzkumu společnosti Gartner mají finanční ředitelé čím dál větší podíl na rozhodování o technologických prioritách a investicích. Připravte si argumentaci při dodávkách do firem.

Gartner: Připravte se, vliv finančních ředitelů na podnikové IT stále rosteHlavní IT prioritiu jsou z pohledu CFO business intelligence a analytické nástroje. Finanční ředitelé také zvažují využití cloudových a hlavně mobilních řešení. Vyplývá to z letošního ročníku průzkumu CFO Technology Study, který provádí analytická společnost Gartner a Financial Executives Research Foundation.

Cílem studie je zmapovat pohled finančních ředitelů na ekonomické a investiční klima, zjistit, jakou roli CFO hrají v rozhodování firem o technologiích a jaké jsou jejich technologické priority.

Výsledky průzkumu, včetně výsledků předchozích ročníků, jsou důležitým benchmarkingovým vodítkem pro samotné finanční ředitele. Důležité jsou i pro IT lídry – ať už proto, že část z nich právě finančnímu řediteli reportuje, nebo proto, že finanční ředitel je jejich nejdůležitějším interním zákazníkem,“ uvádí výsledky průzkumu analytik Gartner John Van Decker.

Přestože se finanční ředitelé často označují za interní „advokáty IT“ (21 % respondentů), jen malá část z nich přikládá technologiím skutečný potenciál transformovat byznys jejich podniku.

Podíl technologických optimistů sice podle průzkumu meziročně vzrostl, ale pouze na 13 %. Loni tento podíl činil 8 %.

Nízký podíl finančních ředitelů, kteří věří v transformační potenciál IT, je varováním pro celý svět informačních technologií, CIOs počínaje a dodavateli konče,“ upozornil v této souvislosti John Van Decker.

Graf 1: Oblasti, kde potřebuje byznys podle CFO lepší IT podporu

Oblasti, kde potřebuje byznys podle CFO lepší IT podporu

Zdroj: Gartner

Graf 2: Hlavní technologické iniciativy podniků z pohledu podpory finančních funkcí podle CFO

Hlavní technologické iniciativy podniků z pohledu podpory finančních funkcí podle CFO

Zdroj: Gartner
Úvodní foto: © Picture-Factory - Fotolia.com

Komentáře