Gartner: CIO označují analytické platformy a business intelligence za strategické priority

Rostoucí zájem organizací o analytická řešení představuje výraznou příležitost pro jejich technologické partnery. Bez jejich pomoci nedosáhnou „samoobslužné“ platformy plné produktivity.

Gartner: CIO označují analytické platformy a business intelligence za strategické prioritySpolečnost Gartner ve své nové prognóze upozorňuje na masivní zájem organizací o analytická řešení a business intelligence (BI). Globální průzkum mezi více než 3 000 IT řediteli ukázal, že tyto dvě oblasti jsou prioritou při plánování investic a CIOs je považují za klíčová strategická řešení.

Tento trend je podle Gartneru tak významný, že již v roce 2019 vygenerují „samoobslužná“ analytická řešení více výstupů než profesionální datoví vědci. Celá situace je podle Gartneru součástí a důsledkem širšího trendu digitální transformace.

Technologický pokrok a rostoucí možnosti analytických platforem podle Gartneru umožňují, aby organizace dokázaly účinně zkoumat svá data a činit kvalifikovaná rozhodnutí levněji a bez konstantní pomoci externích odborníků.

Plné produktivity nelze dosáhnout bez pomoci

Gartner však současně upozorňuje, že samotný nákup platformy mnohdy nestačí. K dosažení kýžených výsledků je většinou zapotřebí počáteční školení a podpora ze strany partnera, aby si organizace vybudovala potřebné znalosti a zkušenosti.

Analytické a BI platformy totiž podle Gartneru mohou překvapit svým rozsahem, zejména když je jejich nasazení úspěšné a dojde na škálování. Zejména ve větších organizacích může objem dat a počet uživatelů snadno přesáhnout únosnou mez a nastane chaos.

Skutečná „samoobsluha“ - tedy stav, kdy je organizace schopna provádět analytickou činnost svépomocí – se tedy podle Gartneru neobejde bez přinejmenším úvodního zásahu třetí strany, což je ideální příležitostí pro VAR a další hráče na trhu.

Zdroj: Gartner
Úvodní foto: © Rawpixel - Fotolia.com

Komentáře